Zaczęło się trochę pod górkę – początek naszej podróży

No i zaczęło się. Pakowanie rzeczy nie było zbyt wymagającym zadaniem, ale spakowanie rowerów to nie lada wyzwanie. Spędziliśmy kilka godzin odkręcając koła, pedały, kierownice, siodełka i pakując je do kartonów, które też poza sezonem są towarem raczej luksusowym. Dobrze, że jeden rower spokojnie mieści się do kartonu po telewizorze 50 cali i dobrze, że w Warszawie ludzie kupują takie telewizory i zostawiają opakowanie na śmietniku. Polecam przed podróżą podróż po śmietnikach 😀 wspaniała zabawa.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No ale nie ma co się rozwodzić na temat kartonów, czas na przygody.

W środę mieliśmy być na lotnisku o 12, więc już dzień wcześniej zamówiliśmy taksówkę, która na pewno zabierze się z naszymi kartonami. Przyszła więc środa, godzina 11:20, znosimy kartony przed blok, czekamy czekamy czekamy, jest godzina 11:45 a taksówki nie widać. Zamówiona była na 11:30. Piotrek zadzwonił się do nich i dowiedział się, że nasza taksówka nie przyjedzie, bo coś się z nią stało i nie ma żadnej zastępczej. Więc ATU TAXI z Warszawy stanowczo odradzam.y Jak można odwołać przyjazd to po pierwsze,  a po drugie jak można nie przysłać innej zastępczej taksówki, dwóch lub w jakikolwiek inny sposób spróbować zorganizować przejazd.

Jednak nie było to takie tragicznej, bo udało się zapakować jeden rower i pozostałe bagaże do samochodu naszego kolegi, a w międzyczasie przyjechała inna taksówka po jeden karton z rowerem. Jednak fakt jest taki, że wcześniej kontaktowaliśmy się z co najmniej 10 infoliniami taxi w Warszawie i żadna nie była w stanie przysłać nam dużego samochodu.

Reszta poszła już jak po sznurze. Na lotnisku bez problemu oddaliśmy bagaż, w samolocie też podróż przebiegła sprawnie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

z dobrym jedzeniem i telewizorem zawsze czas mija szybciej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I znów zaczęła się przygoda przy odbiorze bagażu w Dubaju. Piotrka sakwa została rozerwana i zamek od jednej części w połowie oderwany. Pamiętajcie, że w takich sytuacjach trzeba od razu załatwić sprawę, tak jak my zrobiliśmy. Biuro obsługi bagażowej jest na lotnisku czynne całą dobę i w takich przypadkach zwrot za uszkodzony bagaż następuje od ręki. Jeśli więc cokolwiek się stanie kiedyś z Waszym bagażem, od razu trzeba o to zawalczyć, bo po powrocie do domu już nie ma sensu.

Tak więc pierwszy bardzo nerwowy dzień w końcu minął. Dojechaliśmy taksówką do domu mojej rodziny i poszliśmy spać. Bo 4 kolejne dni były wypełnione po brzegi.

Ale o tym już w kolejnych wpisach.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

2 Responses

  1. "do samochodu naszego kolegi"??? mialy byc dyplomy, wywiady, wizyty w zakladach pracy, a tu tylko anonimowa wzmianka?.... sobie lepiej zamocie porzadna taksowke na powrocie : P powodzenia
    • hania
      Bardzo przepraszam za to nieodpowiednie zachowanie, w kolejnym wpisie użyję Twego prawdziwego imienia "Korki Buczek" :D

Leave a comment