Wietnam – Hanoi i Halong Bay

Pierwsze wrażenie ze stolicy Wietnamu - spokój i zieleń. Hanoi jest stolica Wietnamu od 1976 roku i to zdecydowanie dużo mniejsze miasto niż Saigon. Ruch uliczny nawet ma jakiś sens - oznacza to, że kiedy jest czerwone światło samochód lub motor zatrzymają się przed przejściem dla pieszych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zabytkowe budowle ukryte są w alejkach drzew i otoczone zazwyczaj dużym parkiem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W stolicy można odpocząć przy jeziorach w samym sercu miasta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERALub pójść na targowisko - jednak tutaj przyda się znajomość wietnamskiego, bo na turystów lokalni przedsiębiorcy nie zwracają uwagi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hanoi jest odwiedzane głownie ze względu na dobra komunikacje z reszta świata oraz bliskość największej atrakcji Wietnamu - zatoki Halong Bay. Ze stolicy najlepiej wykupić wycieczkę - jeśli chcemy pojechać sami, koszt jest praktycznie taki sam. Najpierw jedzie się 3,5 h busem do zatoki, potem wsiada na statek i tutaj organizator zapewnia obiad.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMniej więcej 40 minut później dopływamy do przystani bambusowych lodek i kajaków.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMy wybraliśmy opcje z kajakiem i było to wspaniale przeżycie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERACzysta woda i wysokie skały to wymarzone miejsce na kajakowa wycieczkę. Można przy tym wpłynąć do dwóch zatok i cieszyć się wszechobecną ciszą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANastępny punkt wycieczki to spacer do jaskini odkrytej przypadkowo w latach 30-tych XX wieku przez lokalnych mieszkańców. Obecnie jest doskonale przystosowana do zwiedzania, a formacje skalne robią wrażenie wśród różnokolorowych neonów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGrupy wycieczkowe to zazwyczaj 10 osób w busie, jednak w tym samym czasie jedzie kilkanaście autobusów, wiec na miejscu zbiera się całkiem spora liczba osób. My mieliśmy małych towarzyszy podroży, którzy po obiedzie na łódce stwierdzili, że dużo ciekawiej jest po naszej stronie stołu i zostawili swoja mamę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dodajmy, że dzieci są z Japonii, wiec nie zamieniliśmy z nimi ani słowa 🙂 Jednak spędzili z nami prawie cały dzień.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Hanoi to super miejsce na 2-3 dni, jeśli wybieramy się na Halong Bay. W samym mieście, oprócz spaceru po parkach i zakupów bardzo dobrych kopii markowych plecaków, raczej nie ma więcej atrakcji.

No Comments Yet.

Leave a comment