Kambodża – Siem Reap

Siem Reap - chyba najbardziej znane przez turystów miasto, głównie ze względu na piękny kompleks świątyń Angkor Wat. Ale samo miasto, mimo tłumów turystów, jakie się przez nie przewijają, stwarza atmosferę prawdziwych wakacji.

Przede wszystkim wszystko jest tanie - tanie jedzenie, tanie soki owocowe, tanie pamiątki, noclegi. Wszystko, po Tajlandii, jest tanie. Więc to już sprawia, że każdy biały czuje się tu jak młody bóg, bo na wszystko go stać.

Ale co tu można robić? Przede wszystkim godzinami szwędać się po targowiskach, a szczególnie tych nocnych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Aleje niekończących się straganów z pamiątkami i ubraniami, między nimi puby i restauracje i obok nich stragan ze świeżym sokiem owocowym. Upał wieczorem już tak bardzo nie męczy wiec faktycznie można tu spędzić dużo czasu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJeszcze pozostaje opanowanie sztuki targowania i już jesteśmy w domu. Zbijanie ceny z 15 dolarów na 5 mamy już opanowane do perfekcji, jeszcze zazwyczaj sprzedawca krzyczy za nami, żebyśmy wrócili i zgadza się na naszą cenę.

Poza tym w mieście można pójść na przedstawienie i podziwiać kambodżańskie tańce ( ludowe ), piękne stroje, a do tego najeść się do woli, bo oferta to właśnie kolacja + show.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPostanowiliśmy się wybrać na taką "atrakcję" i faktycznie było fajnie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERACały spektakl był podzielony na 6 części, każda to inny taniec, inne stroje i inna muzyka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPiękne kolorowe sukienki, ozdoby we włosach, dziwne ruchy rąk sprawiły, że faktycznie można się na chwilę przenieść w czasie i poczuć jak w pradawnym Angkor Wat.

Polecam 🙂

No Comments Yet.

Leave a comment