Jak przygotować się do podróży?

Jeśli znaleźliśmy już odpowiedź na pytanie dlaczego chcę wyjechać pora na przygotowania. I tu kolejna lista pytań, które warto sobie zadać by przygotować się w odpowiedni sposób:

  1. Gdzie chce wyjechać ( jeśli nie znam konkretnego miejsca, może warto wybrać czy góry czy morze, miasto czy wieś)
  2. Czy będzie to wyjazd typowo wypoczynkowy z noclegiem w hotelu / pensjonacie czy raczej trekkingowy na łonie natury ( tu automatycznie dowiemy się jaki będzie kosz pobytu – jeśli hotel – koszt rezerwacji, jeśli namiot – koszt za pole namiotowe, jeśli „na dziko” – brak kosztów)
  3. Na jak długo chcę wyjechać? ( jeśli wyjazd jest dłuższy niż mamy do dyspozycji dni urlopu w pracy warto przemyśleć czy uda się wziąć urlop bezpłatny)
  4. Czy chcę spędzać czas na wędrówkach na łonie natury czy interesuje mnie również zwiedzanie miast, zabytków ( koszt biletów wstępu)
  5. Czy do wyjazdu potrzebuję dodatkowego sprzętu ( plecak, specjalne buty, kostium kąpielowy)
  6. Czy jadę w miejsce gdzie wymagane są dodatkowe szczepienia?
  7. Wybieram się  własnym samochodem czy potrzebuję biletu na samolot / pociąg / autobus? Warto pomyśleć o tym wcześniej bo może sie trafić korzystna oferta

Lista pytań zapewne nie kończy się na tych kilku punktach jednak jeśli znacie odpowiedź na te podstawowe, łatwiej jest zaplanować całą resztę

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No Comments Yet.

Leave a comment