Dubaj- aqua park

Co zrobić, gdy temperatura sięga 37 stopni a my uwielbiamy atrakcje wodne i jesteśmy w Dubaju? Oczywiście, udać się do nowo wybudowanego parku wodnego Aquaventure. Park usytuowany jest na dubajskiej palmie i jest Mekką dla uwielbiających wodne szaleństwa. Park wodny usytuowany jest na obszarze 17 hektarów (plus obszar hotelu i delfinarium)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
i posiada niezliczoną moc atrakcji.
Park wodny, zarówno w środku jak i dokoła, poprzecinany jest sztuczną rzeką o długości 3 kilometrów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po rzece pływa się w jedno- lub dwuosobowych pontonach, a sama rzeka, choć o leniwym nurcie, potrafi nas zaskoczyć silną falą oraz licznymi windami, które, jak ruchome schody, pozwalają nam dostać się w górę, by za chwilę z dużą szybkością pomknąć w dół.

Centralnymi punktami atrakcji są dwie wieże Neptuna i Posejdona.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wieża Neptuna
Oprócz licznych zjeżdżalni w rurze (o różnym stopniu nachylenia) wieża Neptuna oferuje nam dwie zapierające dech w piersiach atrakcje. Pierwsza z nich to zjazd rurą umieszczoną w środku akwarium.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

">

">

Dziki prąd gna nas do przodu z dużą siłą, a my w wąskiej rurze, otoczeni przez wodę, możemy podziwiać defilujące przed oczyma kolorowe ryby i inne okazy podwodnej fauny i flory. Przeżycie niezapomniane.

Drugą niespodzianką, przyprawiającą o palpitacje serca, jest zjazd najbardziej stromą zjeżdżalnią z wysokości kilku pięter.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gdy wdrapiemy się już z mozołem na górę wieży Neptuna, przed oczyma ukazuje się nam nieomal pionowy spadek w dół. Prędkość zjazdu jest zawrotna i dostarcza niemałej ilości adrenaliny.
Wieża Posejdona
Wieża Posejdona oferuje atrakcje zupełnie innego formatu. Zamiast pontonów jedno- i dwuosobowych, do dyspozycji mamy okrągłe dwunastoosobowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bardzo szerokimi półotwartymi rurami zjeżdża się z zawrotną prędkością, a na dodatek obracamy się wokół własnej osi.

">

Po szaleńczych rozrywkach, które nam zajęły około 6 godzin, można odpocząć na pobliskiej plaży i rozkoszować się piękną panoramą Dubaju

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No Comments Yet.

Leave a comment